вівторок, 29 вересня 2015 р.

День пам’яті та примирення у ліцеї "Камелія"

Нелегке наше сьогодення не може заcтупити радості приходу весни, а разом з нею і Свята Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним гіркотою втрат і осяяний сонцем Перемоги. Тоді, в сорокові роки його наближували, як тільки могли, люди, наші співвітчизники, земляки, часто ще зовсім юні. Їм було надзвичайно складно в ті воєнні літа. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до цього світлого дня.
Тож не випадково у п’ятницю, 8 травня, в День пам’яті та примирення, з метою вшанування пам’яті жертв Другої світової війни, відзначення  70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі, в стінах Кам’янського еколого-економічного ліцею відбулися урочистості. На цей урок Пам’яті завітали почесні гості: колишній голова Кам’янської районної ради ветеранів війни і праці та її засновник, учасник бойових дій Ворона Дмитро Іванович а також голова правління Кам'янської районної громадської організації «Спілка краєзнавців» Шамрай Олександр Григорович.
Зустріч проходила в теплій, дружній атмосфері. Слово взяв Дмитро Іванович. Розповідаючи про події більш ніж 70 літньої давнини, ветеран настільки детально відтворив свої фронтові спогади, що зал слухав, затамувавши подих. Потом і кров’ю, героїзмом та звитягою наших земляків,  тяжкими фронтовими роками здобувалася ця Перемога. Навіть через стільки часу промова Дмитра Івановича була сповнена болем тієї страшної війни. Припас для такого випадку Дмитро Іванович і справжнісінькі реліквії – фронтові «трикутники» (листи воєнних років), що їх ветеран, тоді ще зовсім молодий хлопець, писав додому. Вчитуючись в ті рядки, нашкрябані олівцем на клаптику паперу, розчулюєшся мало не до сліз.
 Торкнувся ветеран і подій теперішніх.  З прикрістю Дмитро Іванович  говорив про АТО в Україні, жалкуючи, що війна знову прийшла на нашу землю, і молодому поколінню довелося з нею зіткнутися. Не зміг не поділитися почесний гість й гордістю: нещодавно Організація ветеранів України нагородила Дмитра Івановича відзнакою «Почесний ветеран України». 
 Учні та вчителі ліцею, здійснюючи науково-пошукову діяльність, проводячи історичні дослідження, не оминають своєю увагою тему Другої світової війни. Тому під час зустрічі окремі ліцеїсти отримали змогу представити на широкий загал свої здобутки та напрацювання. Так, учень 8 класу Пугач Андрій, учасник 12-тої районної науково-практичної краєзнавчої конференції «Рідний край в контексті історії» презентував своє наукове дослідження «З історії одного музейного експонату», присвячене елементу обшивки фюзеляжу німецького літака «Юнкерс-88А», збитого в 1943 році над с.Жаботин. З експонатом пов’язана надзвичайно трагічна історія, що мала місце на території нашого району.
Юрченко Марина, учениця 10 класу, переможниця ІІ обласного етапу конкурсу-захисту МАН представила власну розробку – сайт під назвою «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо!» присвячений трагічним сторінкам війни а також мужнім українцям, що боронили свою землю в ті нелегкі часи. Ознайомитися з матеріалами сайту можна за адресою: http://kam.id1945.com/
Потому слово взяв Шамрай Олександр Григорович, якому випала почесна місія привітати та нагородити учнів, переможців районної краєзнавчої вікторини, присвяченої 70-річчю Перемоги. Таких серед ліцеїстів виявилося аж п’ятеро: І місце – Пугач Андрій (8-А клас), Махинько Флоріан (8-Б клас), ІІ місце – Литвин Катерина (10-Б клас), Дорошко Денис (9-Б клас), ІІІ місце – Костенко Олег (8-Б клас).
Пам’ять... Вона нетлінна, жива. Вона дивиться на нас із старих фотографій, з тих фронтових «трикутників», які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над нацизмом. А ми, молоде покоління, про їхні бойові подвиги, їхнє воєнне життя можемо сьогодні дізнатися тільки з їхніх розповідей, тож потрібно надзвичайно цінувати такі зустрічі.

Ми, ліцеїсти, хочемо побажати всім українцям миру та добробуту на рідній землі! Хай наші батьки, брати, яким випала нелегка доля боронити нашу землю сьогодні,  повертаються додому живими та здоровими, хай замовкнуть гармати і запанує мир.

Немає коментарів:

Дописати коментар